Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

You Tube Tarot Okumaları Hakkında

Okurken Dinlemelik Müzik

Bu kanal sahipleri çok komik ve entel. Uzun zamandan beri You Tube üzerinden bir çok tarot kanalına üyeyim. Bazı anlarda insan bulamadığı cevapları, umudu, aşkı bu tür bakım ve yorumlarda arar. Bu anlarda ben de bu kanalları dinliyorum zaten. Tarot ve kahve falı dinlemeyen yoktur. Ben burada bu işi yapanların çelişkilerini anlatmak, komik söylemlerini göstermek istiyorum. Abone sayıları artıkça ilk günlerindeki mütevazilikten eser kalmıyor. Abonelerine sürekli bir azar, sürekli bir hakkını helal etmeme, alıp verme dengesi hakkında konuşmalar… Ben sizin için buradayım,  bir emek harcıyorum ve sizden para almıyorum,sizi totemime dahil etmiyorum çünkü like yapmıyorsun demeler. İstenmeyen yorumları ve yorumcuları silmeleri, engellemeleri.

İyi hoş da sen zaten sana abone olan insanlar üzerinden para kazanmıyor olsan, bu tarot okumasıyla ne diye bu kadar uğraşacaksın. Ayrıca aldığın reklam gelirleri de var. Zaten insanlar sana abone, belki o gün yayınladığın videoyu beğenmiyor, beğenmek zorunda değil ki. Neyi kime helal etmiyorsun? Ben seni izlemesem ve abone olmasam zaten sen o kanalı devamlılığını sürdüremezsin ki. 

Dikkatimi çeken başka bir şey de;  bir tarot kanalı yorumcusunun günde üç kere tarot okuması yapması. Aklınızdaki kişinin düşüncesi, duygusu, sizi düşünüyor mu? Size dönecek mi? Yahu zaten bu kişi için günde üç kez bakan biri, kendisine şunu sormuyorsa ona da ben şaşarım “Ben, nasıl birini düşünüyor ve seviyorum ki  bu kişinin günde üç kez ruh hali ve düşüncesi değişiyor?” Sabah seni arayacak çıkıyor, öğleden sonra bana biraz zaman ver çıkıyor, gece yarısına doğru seni istemiyorum çıkıyor. “ Bu aynı kanalın yorumu, yani günde üç kez tarot açan kişinin bize yaptığı bakımın sonuçları.

Dikkatimi çeken bir diğer şeyde; Tarot yorumcusu kadın, 5 kart açıyor altına 5 kart daha açıyor örnek veriyorum, Üst kartlardaki yaptığı bütün yorumları aşağıdaki kartlara da uyumluyor. Örneğin kader çarkının bir çok anlamı var o zaman tutuyor diyor ki hadi totem yapalım bu insan sizin kaderiniz. Yok öyle bir şey belki de kader çarkı radikal döngüleri de ifade edebilir ya da sizin karmanızın bittiğini de ifade edebilir.

Ve bir başka saçmalık da tarot yorumcusu bütün kartları açıyor, iyi güzel. Yukarıdan başlıyor yorumlamaya ya daha üçüncü sıraya gelmeden üstte yaptığı yorumun tam tersi yorumu yapıyor. Aklımdaki kişi biraz zaman isterken birden bire bana doğru koşası gelmiş, ya da bir fırsat kolluyor. Bu da bu işin içinde biraz sahtekarlık olduğunu gösteriyor. Çünkü doğaçlama kart  yorumu yaptığını, yaptığı yorumu unutmuş olduğunu gösteriyor  ve üstüne tam tersi bir yorum yapıyor. Bunu onun sayfasına yazsan seni bloke ediyor. Sonra da hakkımı helal etmiyorum, diyor. Ya da alıp verme dengesi vıdı vıdı vıdı…

Merak ettiğim başka bir şey,  tarot bu kadar sıklıkla açılır mı? İki günde bir tarot okuması, aynı günde üç kez tarot okuması, hafta da üç kez tarot okuması. Bunun için yapılan açıklama ise enerjiler her an değişebilir olması. İyi hoş da bir gün içinde,  aklımda kişinin bu kadar değişmesi, onun çok ciddi sorunlarının olduğunu gösteriyor. Böyle birini kim sevmek ister ki?

Bakalım Tarot nedir? Tarot, Ortaçağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmış, 78 karttan oluşan bir oyun kartı destesidir. Zamanla psikolojik destek amaçlı olarak kullanılmaya başlamış ve günümüzde kehanet ve fal  ile güncelliğini korumuştur. Geleneksel olarak  Tarot 22 adet büyük arkana (arkana majör) kartı ve 56 adet küçük arkana(arkana minör) kartından oluşmaktadır. Küçük arkana kartları klasik iskambil destesinin atasıdır.

Bakalım ne kadar sıklıkla bakılıyormuş; Genellikle tarotun 2 hafta ile 1 ay içerisinde gerçekleştiği bilinmektedir. Bu nedenle 3 ayda bir tarot baktırılabilir. Fakat kişilere göre değişebildiği için bakılan tarotun 1 gün sonra gerçekleşme ihtimali olduğu gibi 1 sene sonra da gerçekleşme ihtimali vardır.

Sonuç olarak demek istediğim şu; bu kadar sıklıkla tarot okuması yapılması ne kadar doğru? Bu kanal sahiplerin sürekli “ben size hakkımı helal etmiyorum” demesi ne kadar doğru? Ben sizden  para almıyorum, emeğime saygı gösterin demesi ne kadar doğru? Bir gün için de üç kez tarot okuması ne kadar doğru? Cümlenin başında yaptığı yorumu unutup başka yorum yapması ne kadar doğru ve fark edince çark etmesi ne kadar doğru?

Ne diyelim, fala inanma falsız da kalma, bu tür şeyleri de çok da ciddiye alma. Vakit geçirmek için dinleyin. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösteriyor. Aklınızdaki kişin, o gün size mesaj gönderme isteği gelmiştir. Yorumlardaki karakter ve diğer okumalar o kadar çok genel ki muhakkak bir tanesi tutacaktır. Siz siz olun Bütün hayatınızı tarot (diğer fallar da içinde geçerli)kurmayın.

      Sevgiyle kalın, hoş kalın… ANTRASİT

Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler