Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

Sevgili Okur

Okurken Dinlemelik Müzik

 İçim nasıl da kıpır kıpır, uzun zaman oldu beni okuyacak insanlarla buluşmayalı. Gerçi okunacağından çok da emin değilim, zira öyle önemli şeyler yazmıyorum. Yazamıyorum. Ben de isterim şöyle tumturaklı, akıl veren, bir cümleyle insanların hayatını değiştiren şeyler yazmak. “Bir roman okudum, hayatım değişti.” Kim istemez akıl dolu ve gayet önemli şeyler yazarak insanların hayatlarına dokunmayı… Ama işte ben öyle şeyler yazamıyorum. Bana hiçbir şey o kadar da önemli gelmiyor. Yani işte iklim krizinden, siyasetten, mafya yapılanmalarından falan bahsetmek isterim tabi. Ya da büyük bir aşk romanı yazmak. Sanırım ben büyük işlerin insanı değilim.

Son yazdığımdan beri birkaç melankolik hadiseden başka bir şey olmadı hayatımda. Son yazdığımda sırılsıklam aşıktım sevgili okur, hatırlarsın. Sonra işte, beni terk etti. 

Bir insana “Seni çok seviyorum.” dedikten sonra “sen şöylesin, sen böylesin” dememelisin sevgili okur. Ya sevgin ya eleştirin yalan oluyor. Tamam, ben de biraz “şöyle, böyle” olabilirim, itiraz etmiyorum. Belki benden sevgili olamıyordur, haklıdır. Ama aşk acısı çok acıtıyor.

Ayrılığın ilk günlerinde nefes alamadım misal. Arabesk şarkılar eşliğinde ağladım, yakın arkadaşları aradım. Yataktan çıkmadım, alkole sığındım.  Ama işte 21. yüzyılda her şeyin ömrü kısa. Aşk acısından ölsen de kalkıp işe gidiyorsun. Kalabalık vapurlar, caddeler, otobüsler. Sorulduğunda “iyiyim” diyorsun misal. 

O kadar acı çekerken insanın karnı bile acıkıyor, biliyor musun? Ben o dönem dikkat etmedim yememe, beş kilo aldım. Zaten on kilo fazlam vardı, iyice şiştim kaldım. Hep onun yüzünden, hep. Ben de terk eden sevgiliye tazminat davası açsam mı Johnny Depp gibi? 15 milyon dolar kazanamam belki ama gururumdan kalan bir iki parçayı mahkeme kararıyla kurtarırım. 

O mahkeme de ne acayip şeydi sevgili okur. Hiç mahremi kalmadı insanların, tüm sosyal medya bunlarla doldu taştı. Ben hiç kimsenin özel hayatını bu kadar ayrıntılı bilmek istemiyorum, kendiminkinin ayrıntılarını bile zor kaldırıyorum.

Haftaya diyete başlıyorum. Belki diyetten de yazarım. İlk günler zor geçiyor diyette, yazarak hafiflerim.

Okuyan gözlerinden öperim sevgili okur.

Macenta

Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler