Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header
Yazılar

Misandri Olduğunu Bilmeyen Teyzem

MİSANDRİ OLDUĞUNU BİLMEYEN TEYZEM

Tanıtımda sizlere kadınlar arasında büyüdüğümü söylemiştim. Dünya güzeli üç farklı nesilden gelen kadınlarla birlikte büyüdüm. Üçünün kan bağı hariç tek ortak noktası hayatlarının çoğunda herhangi bir erkek olmadan yaşamlarını devam ettirmeleriydi. Anneannem erken yaşta eşini kaybetmişti, teyzem hiç evlenmemişti, annem de evlenmiş ve boşanmıştı. Bir kadının farklı hayat çizgisi üzerindeki serüvenlerinin hepsini gözlemleyerek büyüdüm yani 🙂

Bugün size teyzemin erkekleri ne kadar yere göğe sığdıramadığından ve onları çok çok sevdiğinden bahsedeceğim 🙂 Kardeşler sözlerimiz meclisten dışarıdır, bu nedenini tam olarak bilmediğimiz ve halen çözemediğimiz erkeklere nefret dolu bir kadının hikayesi 🙂

Şimdi teyzem, gençliğinde herkes tarafından çok beğenilen çok alımlı ve hoş bir hatunmuş. Gel gelelim evlilik kararı almıyor ve annesi, kız kardeşi ile yaşamayı tercih ediyor. O ilk erkeklere nefret tohumu nerede atıldı biz ailecek tespit edemedik. Annem boşandığından mütevellit bizim evde boşanmaya karar vermiş ama henüz cesaret edemeyen, aldatılmış içini dökmek isteyen, henüz yeni boşanmış ne yapacaklarını bilmeyenler ve benzeri hepsi annemin de anaç ve Güzin abla tavrı ile evde olurlardı. Bu sohbetlerin giriş bölümünde önce yarı ağlamalı yarı laf sokmalı özet bilgi verirler gelişme bölümünde artık eldeki donelerle birlikte kendisine yapılanları anlatırlar ve sonuç bölümünde evde herkes aynı kanıya varır “Erkek değil mi hepsi aynı!!”.

Ben de o zaman çocuk aklımla ulan diyorum hepsi de aynı olamaz. Bizim evde tek erkek olan muhabbet kuşu onun da ismi Bihter gerisini siz düşünün. Yani feyz alıp masaya vuracağım erkek yok. Alın ulan her erkek aynı değildir diye.

Sonra teyzemi “hepsi aynı” yakarışı kesmemiş olacak ki, vodoo seanslarının andıran bir çözüm yolu buldu. Aldatan erkekleri ç**nden tavana asmak. Fikir herkesi ürpertse de  ve canı yanan kadınların içini az da olsa su serpti diyebilir miyiz?  Ha ha abi tabii ki :))

Bir düşünün bir sabah bir uyanıyoruz, açıyoruz gazeteyi:

YENİ TORBA YASANIN İÇİNDEN ÇIKANLAR ERKEKLERİ SEVİNDİRMEDİ

Yeni torba yasa ile aldatan erkeklerde eşin ispat etmesi şartıyla ağırlaştırıcı sebep olarak ç**nden tavana asma cezası verilebilecek.

Meclis uzun zamandır bunu konuşuyordu. Tek gecelik ilişkiler de 10 dk, 6 aya kadar süren aldatmalarda 25 dk 1 yıl ve fazla en az 40 dk olmak üzere hakimin takdiri ile 60 dakikaya kadar erkeklere ceza verilebilecek. Ne diyelim ç**nü seven kaçsın.

                                                                                                                               YEŞİL

HAMİŞ :

Misandry kelimesi Yunanca misos (nefret etmek) ve andros( erkek) kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkmıştır.

Erkeklere yönelik nefret, düşmanlık ve güvensizlik diyebiliriz. Erkek düşmanlığı erkeklerden nefret etme, aşağılama ve her türlü önyargıyı içeren bir cinsiyet ayrımcılığıdır[1].

[1] https://tr.wikipedia.org

folder_920_201707260845-1
Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler