Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

2,5 ay önce doğum yaptım, evet.

Hastane odasına gelen kuaför, saçlarımı fönledikten sonra hafif makyajımı yaptım. Doğumdan sonra birden bire karnım dümdüz olmuştu, bu kadar kısa sürede toparlanabileceğime ben de inanamamıştım açıkçası. Protez tırnaklarımı doğumdan kısa süre önce yeniletmiştim, o yüzden en azından tırnaklarımı düşünmek zorunda kalmayacağıma seviniyordum. Bebek odamıza gelir gelmez, fotoğraf çekimine hazırlandık. Üç ayrı takım gecelikten hangisini giyeceğime karar verememiştim bir türlü. Geceliğimin hem canım eşimin gömleği ile uyumlu olması hem de bebeğin yeni doğan takımı ile uyumlu olması gerekiyordu. Biraz takıntılı mıyım ne?

Fotoğraf çekimini sağ salim atlattıktan sonra, odamıza gelen görevli, bilgilendirme yapmak istediğini belirtti. Hemşireler zaten bebeğin ve annenin beslenmesi ile ilgili bilgi vermişlerdi, hoş, bebeği emzirmeyi düşünmediğimden mama ile ilgili kısımlar daha çok dikkatimi çekmişti doğrusu. Gelen görevli, hastanenin sosyal medya sorumlusuymuş. Bebeğin fotoğraflarının hangi sıklıkla instagramda paylaşılması gerektiğini, post altına yazılacak yorumlarda hangi hashtaglerin kullanılmasının daha ilgi çekici olacağını uzun uzun anlattı. Anne ve bebeğin uyumlu giyinmeleri, kullanılacak emojiler, kıskananları çatlatacak sözler… Hemen her konudan bahsetti. Mükemmel hastaneyi seçtiğimi biliyordum da bu hizmeti beni bile çok etkiledi gerçekten. Hormonlardan olsa gerek, ufacık şeyler beni böyle duygulandırıyor işte.

Hastanede toplam iki gece kaldık. Bebek gece de ağladığından biraz uykusuz kalacağımdan endişeliydim açıkçası. Ama doğumdan 3 ay önce ayarlamayı akıl ettiğim dadımızın hastaneye gelmesi ve refakatçi olması çok iyi olmuştu. Gürültü beni rahatsız etse de, uyumayı başarabildim. Hamilelik ve doğum çok yorucu süreçlerdi, bütün bu yaşadıklarım beni epeyce yıpratmıştı.

İki günün sonunda çıkış yaparken, “kutsal anne” plaketimi de küçük bir kutlama ile takdim ettiler. Şampanya patlatılması da çok ince bir jestti gerçekten.  Bundan böyle “her şeyden önce ben bir anneyim” diyebilecek olmak, bebeği giydirip süslemek.. Bütün bunlar beni çok heyecanlandırıyor. Her kadın bence bu mutluluğu yaşamalı.

Cheers !

” Bu yazı ağır ironi içerir 🙂 Gerçek hikaye haftaya çarşamba Mavi ile Podcast yayınında… “

folder_920_201707260845-1
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler