Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

Hayatın Tonlarında Bugün Gri

Okurken Dinlemelik Müzik

Gri  tonu bu ara nedense beni hedef bir alan ki en sevmediğimden sınanıyorum. Ya siyah ya beyazdı benim için  aksini kendime saygısızlık görürdüm. Değişen bir şeylerin olduğunu bilip asla aksiyon alamamak bu ara hedef aldı beni. Peki, ya sizi?

Etrafımda belki de benim hayatımda fark ediyorum ki değişen çok şey var; elimde olmadan kayan gidenler, hiç ummadığım anda gelenler. o yüzden hep griyim bu ara. Bunların neden olduğunun sorgusunda cevabının beni belki de çok zaman sonra bulacağı…

Nasılsın denildiğinde ‘-iyiyim ya’ ya da ‘- iyi diyelim iyi olsun’ diye geçiştirmek istediğim bazen de hiç konuşmak istemediğim bir dönemdeyim.

Dolunaya bağlıyorum, yok kad kavuşumuna bağlıyorum, yok şemalara bağlıyorum, yok eril dişil kaynaklara bağlıyorum derken, bir kendime bağlayamıyorum galiba.

Hep bir sebep arama, hep bir bahaneye sığınma. En kolayımıza geleni seçeriz ya, işte o an’dayım.

‘Geçecek’ demek sünnet, ‘hayırlısı’ demek farz olmuş Ama bir durup düşününce diyorum ki evet her şeyi belki yukardan belki evrenden belki enerjiden beklemek tamam da bir de gemiye yön vermek meselesi var. Çok detaylı düşününce yolda kalıyor insan. Düşünün ki araba kullanırken bile nereye gideceğinizi bilmiyorsanız, sokağın ortasında öylece kalakalıyorsunuz, sonra başlasın arkadan kornalar, selektörler ya da arkada bekleyeniniz yoksa dahi e zaman geçiyor, illa ki bir eksisi var.

En kötü karar kararsızlıktan iyidir demek bu işte. En azından stresi gidiyor; tamam bunu seçtim buradan devam demenin bile kendi içinde bir huzuru var eğer doğru yol değilse bile. Oydu buydu, şu garanticilik, bu güven alanı, bunun artısı bunun eksisi yok işte. Öyle de ya da böyle o nefes alınacak.

Gelin siz de bu ara benle aynıysanız eğer sadece bir an düşünüp,  iç sese kulak verip, bir cesaret gri renkten vazgeçelim ve siyah ya da beyaz, ay ya da güneş, vazgeçiş ya da kabulleniş, birine karar verelim. Çok detaylıca düşünme ve mükemmeliyetçi olma huyumu yıllarımı benden aldığı için bırakmayı seçiyorum bu ara.

Siz de deneyin yoksa içinden çıkılmaz hal alan çıkmaz sokaklarımızdan geri dönmek oldukça zor.

                                                                                   MERCAN

Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler