Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

Düşünce Balonlarını Yakala

Okurken Dinlemelik Müzik

Gözünün mavi ferine bittiğim, sigarasının dumanında savrulduğum, karizmasına yandığımın yiğidi, yani enişteniz  Tommy Shelby’yi yesem mi, yoksa yanında uzanıp yatsam mı tadında izlerken ”bu bitince Ahh Belinda’yı yine izlesem ya”, diye kafamın içinden bir ses yükseldi, bir an durdum, çağrışım yapan şeyin ne olduğunu anlamak için sahneye odaklandım ve enişteniz Tommy’nin tabakasından çıkardığı ve yakmadan önce hep yaptığı gibi sigarasını dudağında gezdirdiği o muhteşem an ekranda akmaktaydı. Yani ne alaka lan ç.künü g.tüne soktuğum, denilecek türden absürt bir durumdu ve eğlenceli bir şeye de benziyordu, ben de “düşünce balonlarını yakala” adını verdiğim oyunu oynamaya karar verdim.

                Vee yakaladığım düşünce balonlarından saçılanlar..

  • “Eril küfürlere dişil karşılıklar” konulu çalıştay fikri, çıkma kal aklımda. Tüm sövgüler kadın cinselliğini aşağılama üzerineyse kısasa kısas hakkımızdır ve gereği şekilde karşılıkları verilmelidir. Misal “.mına korum” diyene “boyundan büyük işlere kalkışma üzülürsün pipicik/pipişkolata/çükomastik” veya “sümüklü bamyayla olmuyor o iş” gibi öneriler bir araya gelse ve kullanımları yaygınlaştırılsa on numara iş olurdu be..
  • Öfkem dinmez diyordum ama şimdi neye öfkelendiğimi bile unuttum, sahiden sabrın ve zamanın iyileştiremeyeceği yara yokmuş.
  • Kadınlar aynı cinsel uyarıyla birden fazla orgazm yaşayabiliyor mu, evet. Aslında verici değil alıcı olan taraf mıdır, evet. Pozisyonları belirleyen midir, evet. Daha estetik, daha kıvrak ve erojen noktalarıyla çok daha şanslı mıdır, evet. E o zaman tek atımlık barutları olan -ki çoğunluğunun ya barutları sorunlu ya da ateşleyici mekanizmaları arızalı erkeklere “seks bizim işimiz” olayını nasıl kaptırıp, edilgen rolü kabul ettik, bir türlü an la mı yor um.
  • Lannn eti dondurucudan çıkartmayı unuttum.
  • Şaka gibi, resmen 21 yıl önce olduğum noktaya dönüyorum.  Aynı şeylerin tekrarlandığı bir döngü olmaması için yapılacaklar listesi:  sakin olmam gerekiyor, acele etmeden, telaşa kapılmadan, temkinli değil ama teslimiyete güvenerek akışın içinde kalmalıyım ve bu kez başarmalıyım.
  • Hani hastaydı bu herif, çok yaşamaz geberir deniyordu, gebermedi gitti geberesice.
  • Off ya bak yine erteliyorum. Kızım sen manyak mısın, yap kurtul işte, sonra benim bütün işlerim niye sürümcemede kalıyor, illa ki olana dek kanırtıyor diye zırlayıp, duruyorsun. Kural basit ve net, hayatının örüntüsünü nasıl kurduysan o da sana aynı şekilde yanıt veriyor, git, yüzünü yıka, kremini sür ve başla yüzünün yogasına.
  • Hırslı kadınları seviyorum, kararlılık ve adanmışlıkları nasıl ilham veriyor, yol gösterici oluyor ama bir de hırslarına hasetlik tohumu ekenler var ki sadece üzülüyorum.

Erotikleri fazla kişisel olduğundan, politikleri soğuğu sevmediğimden, sosyetikleri mide bulantısından, mistikleri toplumun henüz nazır olmamasından paylaşmadım ve şu birkaç gündeki farkındalıkla insan beyninin bu kadar deli manyak olmasına ayrıca bayıldımmmm.

* Bu düşünceni yakala oyununda aktardıklarımın hiç biri kurgu değil, sadece yakaladıklarımı biraz süsledim ve gerçekten eğlendim, kim bilir belki sizler de oynamak istersiniz 😉

* Aaahh Belinda, senaryosu Barış Pirhasan’a ait Atıf Yılmaz yönetmenliğinde Müjde Ar ve Macit Koper’in başrollerini paylaştığı 1986 yapım tarihli –bence- en iyi fantastik yerli film.                                                                                                                               MOR(T)CİVERT

Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler