Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

Dünyada Kalan Son Marul

Okurken Dinlemelik Müzik

Sizlere bir bayram günü başımdan geçen ve eşimin ailesinde kriz yarattığım taşları yerinden oynattığım ve kağıtların yeniden dağıtılmasına sebebiyet verdiğim olayı anlatacağım.

Ben tek çocuğum, eşim de 3 kardeşler. Eşim benim hep tek çocuk olmamdan dolayı evdeki yaşantımda bencil olduğumu söyler. Masadaki son kalan hiçbir şeyi inatla yemez. Yiyebilirsin yemeyeceğim dedikçe yok ben yemem sen ye der, ya da ben sormadan son lokmayı yediysem aman amaaan.

Günlerden bir gün biz eşimin ailesine yemeğe gittik. Kayınvalidem hepimize kase kase salata koymuştu, ben salatamı bitirdim ve mutfağa gidip biraz daha varsa almak istedim.  Baktım salata var doldurdum geldim. Beş dakika sonra eşim annesine “ anne salata verir misin biraz daha dedi”

Ben aa ben o salatayı aldım sanırım kalmadı dedim. Ortamdaki gerginliği anlatamam herkes bir anda durdu. Ben son kalan salatayı yememiştim. Ben dünyanın sonu gelmiş tüm marketler zombiler tarafından istilaya uğramış ve  dünyada kalan son marulu yemiştim.

Eşimin babası “benim salatamı alabilirsin” dediğinde aileye düşen yıldırım olduğumu anlamıştım. Bir sonraki gittiğimizde kayınvalidem çok fazla salata yapmıştı ve kızım istediğin kadar ye sen bakma kimseye dedi. Ben halen o günden beri marul göremiyorum ve terapi alıyorum 🙂

YEŞİL

Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler