Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header
Yazılar

Bakalım Bugünkü Match’im Ne Tür Bir Manyak?

Online dating dipsiz bir kuyu resmen. Hepimiz için sonsuz seçenek ve ihtimal barındırıyor. Türlü türlü manyakla tanışma ihtimaliniz de cabası, sanki kendimiz çok normalmişiz gibi. Bu kuyuya inmeden önce konuya yabancı olanlara tanımları verelim;

 • Online Dating Apps; sanal arkadaşlık ve tanışma uygulamaları diyebiliriz.
 • Match; uygulama üzerinden eşleştiğiniz kişiler, beğendiklerinizi sağa, beğenmediklerinizi sola atıyorsunuz ve karşı taraf da sizi sağa attıysa “bingo! match oldunuz.”
 • Date; flört konseptli buluşmaların yeni adı diyebiliriz.

Gelelim konumuza; 7 senedir bir takım uzun ilişkiler içerisinde olan 35 yaşındaki ben, bekarların dünyasına döndüğümde oyunun kurallarının katı bir şekilde değiştiğini fark ediyorum. Hatta oyunun kuralı bile kalmamış hiçbirimiz ne istediğimizi bilmiyoruz, akıl hastanemizden kısa notlara buyrun;

 • Kadın erkek fark etmeksizin hiç kimse hiçbir şey için çabalamak istemiyor, seks da buna dahil. Herkes her şeyi karşısındakinden bekliyor ve evet seks yine buna dahil.
 • Herkesin güzellik, kariyer, para, muhabbet, vs. üzerinden önceliklendirdiği bir match listesi var. Üzgünüm ama size arada bir yazıyorsa, matchiniz yoğun değil, siz yedek kulübesinde bekletiliyorsunuz.
 • Match olduğunuz 10. Dakika, başkalarıyla da konuşuyor musun, buradan kaç kişiyle buluştun diyen adam, buluşmada da kaç kişiyle seviştiğinizi sorabilecek hadsizlikte olabilir, sinyalleri alın, unmatchi yapıştırın.
 • Kötü yola düşmüşüz gibi, sen nasıl buradasın, sen nasıl bekar kaldın, tarzı sorularla sizi pezevenklerin elinden almak isteyen İbrahim Tatlısesler olacaktır. Topuğunuza sıkılmadan unmatch please.
 • Ev, araba, yazlık, şirket, vs. gibi maddi konularda çaktırmadan sorular sorarak sosyal statü belirlemeye çalışanlara dümdüz evlilik sözleşmesine nasıl baktıklarını sorabilirsiniz. Allah korusun kedinizin velayetini bile ister bunlar yarın öbür gün.
 • Sevgili evliler, armut gibi koyduğunuz fotoğraflarınızdan sizi şahsen tanımasak da, eşlerinizin hesaplarından kociş hashtagiyle tanıyoruz aslında. Ay hadi inşallah yakalanırsınız.
 • Match oldunuz, günlerce mesajlaştınız, konuştunuz, belki 1-2 kez görüştünüz ve çat diye iletişim kesildi mi? Saygısızlığın özgürlük olarak adlandırıldığı yeni nesil flört dönemine hoşgeldiniz.
 • Tüm bu süreçleri aştıysanız ve date aşamasına geldiyseniz, öncelikle evliya sabrınız için tebrikler. Buluşmaya giderken ilk hesaba katmamız gereken şey matchinizin normalden 5 cm daha kısa ve 5 kg daha kilolu olduğu gerçeği olacaktır. Sonuçta hepimiz 2019 yazından pandemi öncesi en fit fotoğraflarımızı ekliyoruz.
 • İlk date sonrası da ertesi sabah günaydın mesajını aldıysanız, hadi hayırlı olsun, gelinlik bakmaya başlarsınız artık.

Durum her zaman bu kadar vahim değil elbette, etrafımızda doğru matchler yakalayıp çok güzel ilişkiler yaşayanlar da oluyor tabi ki. Sonuçta muhabbet, sex, evlilik, flört, ilişki, ego tatmini ya da adını bile bilmediğim fantaziler gibi çeşit çeşit beklentisi olan yüzlerce insanın olduğu bir platformda, biraz şanslıysanız belki de kendinize göre bir manyak bulabilirsiniz.

Tüyoları aldınız, hadi rastgele!

                                                                                                                                              SARI

folder_920_201707260845-1
Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler