Renk Cümbüşü Kadınlar

post-header

AYRILIK VE 7 GÜNAH

Okurken Dinlemelik Müzik

Selam Millet,

Kızıl ben. Bugün ayrılıkları, ayrılınca yaşananları paylaşmak istedim sizlerle.

Hangimiz yaşamadık ki? Bu sevda denen illet her iki tarafta da aynı anda bitmiyor çoğunlukla. İşte o yüzden “ayrılıklar da sevdaya dahil” hele bir de aldatıldıysan cehennem ateşinin içinden geçeceksin illa ki.

Yeni elime geçen bir kitap, Lena DİVANİ’nin “Anna’nın 7 Günahı”. Kocasının aldattığını anlayan Anna’nın o meşhur 7 günaha batan hikayesini Anna’nın hayatındaki 7 kadın anlatıyor.

Neydi o 7 günah? Kıskançlık, Öfke, Tembellik, Şehvet, Oburluk, Kibir ve Açgözlülük. Bunlar tam da sevdiğimizden ayrıldığımızda, tam o karanlığın içindeyken art arda deneyimlediğimiz duygular. Yazarın da dediği gibi “o karanlıkta attığımız 7 adım” .

Aldatıldığını anladığın o anı hatırla. Hangi duyguydu seni kasıp kavuran? Önce için yanar kıskançlıktan. Sonra inanılmaz bir öfke sarar bedenini, kendine, dünyaya en çok da sevdiğin adama ve diğer kadına belki. Sonra uyuşmuş gibi hissedersin beynini, bedenini. Bırakırsın her şeyi, oh gelsin depresyon filmleri. Hayata uzaktan bakarsın, tembelsindir her şeye karşı, çabalamak içinden gelmez. Sonra bir vurursun kendini sokağa, umarsız birlikteliklerde teselli ararsın şehvetle. Kimimiz yemeden içmeden kesilir aşk acısıyla, kimimiz hırsını bedeninden çıkarırcasına oburlaşır. İletişimi keseriz bir müddet herkesle, kimseye bir şey sormayız, merak etmeyiz çünkü hiçbir cevabı. İnsanlar arkamızdan konuşur ne kibirli kadın! Bilmezler hala yaramızı sarmaya çalıştığımızı. En son açgözlülükle başka uğraşlara sarılırız. Kazanacağımız herhangi bir başarı ya da para sorunumuzu çözer gibi…

Bu adımlar biter, her karanlık gibi bu da geçer ve biz yine umutla, coşkuyla severiz “hiç aldatmamış, hiç aldatılmamış, hiç ayrılmamış gibi”…

Bir de ayrılamamak var. Buradan devam edelim, bir dahaki buluşmamızda..

Yine de sevin be!

Ne oluyorsa aşktan olsun…

KIZIL

folder_920_201707260845-1
Önceki içerik
Sonraki içerik
İlgili Diğer İçerikler